قوانین پناهندگی در کانادا و بررسی کامل شرایط

کانادا از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره امریکای شمالی واقع شده است که شامل 10 ایالت مختلف می باشد. مساحت کشور کانادا 9.98 هزار کیلومتر می باشد که با توجه به مساحت آن دومین کشور دنیا به لحاظ مساحت شناخته شده است. یکی از راه های مهاجرت به این کشور پناهندگی می باشد. شرایط یک […]

کانادا از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره امریکای شمالی واقع شده است که شامل 10 ایالت مختلف می باشد.

مساحت کشور کانادا 9.98 هزار کیلومتر می باشد که با توجه به مساحت آن دومین کشور دنیا به لحاظ مساحت شناخته شده است. یکی از راه های مهاجرت به این کشور پناهندگی می باشد.

شرایط یک پناهنده

با توجه به آخرین تخمین جمعیت این کشور 35.675.834 نفر می باشد. سالانه افراد بسیاری از سراسر نقاط جهان از روشهای مختلف مهاجرتی به این کشور مهاجرت نموده و اقامت موقت یا دائم کانادا را بدست می آورند.

ویزا توریستی کانادا

متأسفانه از آنجایی که بسیاری از ایرانیان با اخذ ویزای توریستی کانادا از طریق آژانسهای هواپیمایی به این کشور ورود کرده و بدون اینکه شرایط یک پناهنده واقعی را داشته باشنددرخواست پناهندگی به کانادا داده اند.

لذا امروزه سخت گیری های بسیاری برای صدور انواع ویزای کانادا برای ایرانیان بوجود آمده است و دلایل ریجکتی انواع ویزای کانادا افزایش یافته است.

قوانین پناهندگی در کانادا

خبر خوب آن است که در جامعه جهانی عموما از افرادی که اساسا کشورشان درگیر جنگ و آشوب داخلی و اغتشاش و حتی قحطی باشد حمایت میگردد؛ اما همچنین کلیه متقاضیان در کنار ادله پناهندگی خویش باید ثابت نمایند که حضورشان در کشور مبدا مشکلات جانی و مالی و آزار و اذیت را برای ایشان در پی خواهد داشت.

بر اساس شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا در ابتدای سال 2019 از 4133 نفر در مارس همان سال به 5187 نفر افزایش یافت.

قوانین پناهندگی در کانادا و کنوانسیون ژنو


در سال 1951 سازمان ملل متشکل از کشور های عضو این سازمان مبادرت به برپایی کنوانسیونی در شهر ژنو سوئیس نمود.یکی از موضوعات این کنوانسیون بررسی امور پناهندگان و تعریف بین المللی شخص پناهجو بوده است.

در این اجلاس کلیه موضوعات مربوط به پناهندگان بررسی شده‌و مصوب گردید به افرادی که مشمول شرایط پناهجویی در تعاریف این کنوانسیون بودند حمایت های دولتی تعلق بگیرد.

قوانین پناهندگی در کانادا

 هزینه پناهندگی در کشور کانادا چقدر است؟

بر اساس شرایط‌و قوانین پناهندگی‌درکانادا و با توجه به اسناد آماری منتشر شده از سازمان ملل متحد، پناهندگی پر مخاطره ترین مسیرمهاجرتی بوده‌و بسیاری از افراد متقاضی هرگز به مقصد خود نرسیده و طی این طریق جان و‌مال خود را از دست خواهند داد.

افرادی که به متقاضیان وعده مسافرت غیر قانونی را می دهند قاچاقچیان بسیار خطرناکی هستند که بعضا از متقاضیان سوء استفاده های خطرناکی کرده و اعتماد به این افراد دشوار است.

See the source image

نکته منفی پناهندگی

یکی از مهم ترین نکات منفی و معایب پناهندگی در کانادا این است که فرد متقاضی هرگز نمی تواند به کشور خویش باز گردد و دیدار با دوستان و بستگان و اقوام در زادگاه و موطن دیگر دستیافتنی نمی باشد.

پناهندگی در کانادا و مراحل آن

بر اساس شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا متقاضیان برای این امر می بایست در بدو ورود به کانادا درخواست پناهندگی خویش را اعلام نمایند. این اعلام درخواست می تواند به ماموران مرزبانی یا پلیس فدرال کانادا باشد.

فرم های لازم جهت ثبت درخواست توسط مامورین به متقاضیان داده میشود که طی این فرمها باید مشخصات فردی و نیز دلیل اصلی پناهندگی خویش را اعلام نمایند.

پس از تکمیل فرایند ثبت درخواست، متقاضی باید منتظر جلسه مصاحبه حضوری با وکیل پناهندگی به کانادا طبق زمانبندی که به متقاضی اعلام می شود بماند.

متقاضی باید ثابت کند که جان ومال او قطعا در معرض خطر قرار داشته است‌و مدارک ارائه شده باید درست و واقعی باشند تا بعد از بررسی مشکلی ایجاد نشده‌و توسط بازرسان تایید گردد.

پناهندگی کانادا به چه کسانی داده می‌شود

کشور کانادا به افرادی که وحشت زده از آزار و اذیت و شکنجه هستند ونمی خواهند یا نمی توانندبه وطن خود بازگردند پناهندگی اعطا می کند اکثر افراد واجد شرایط قوانین پناهندگی در کانادا نیستند.

مأمورانی که درخواست پناهندگی در کانادا را بررسی می کنند تصمیم خواهند گرفت که آیا درخواست فرد متقاضی قوانین پناهندگی در کانادا را به هیئت مهاجرت‎‌و پناهندگی کانادا (IRB) ارسال کنند.

IRB یک هیئت مستقل است و در مورد مسائل پناهندگی و مهاجرت تصمیم گیری می کند.

مشکلات عقیدتی سیاسی

IRB تصمیم می گیرد که چه کسی پناهنده کنوانسیون بشمار می رود و چه کسی نیازمند محافظت است. پناهندگان کنوانسیون افرادی هستند که در خارج از کشور مبدأ خود و کشوری که در آن زندگی می کرده اند هستند.

آنها به دلایلی قادر به بازگشت به کشور خود نیستند از جمله نژاد، مذهب، عقاید سیاسی، ملیت یا عضویت در یک گروه اجتماعی.

فردی که نیازمند محافظت است فردی است در کانادا ، که نمی تواند به کشور خود بازگردد و در آنجا در امنیت زندگی کند.

به دلیل اینکه اگر به‌کشور خود بازگردد در خطر شکنجه، ازدست دادن جان خودیا در مجازاتی بی رحمانه یارفتاری غیرعادی قرار خواهدگرفت.

به دلایل زیر ممکن است درخواست پناهندگی شما ریجکت شود

  • در کشور دیگری به عنوان پناهنده کنوانسیون شناخته شده‌اید و می توانید به آن کشور بازگردید
  • پیش از این در کانادا پناهندگی دریافت کرده اید
  • ازطریق مرز ایالات‌متحده وارد کشور کانادا شده اید
  • به دلایل امنیتی، ارتکاب جرم یا خشونت علیه حقوق بشر در کانادا قابل پذیرش نیستید
  • قبل ازاین درخواست پناهندگی داده‌اید و واجد شرایط نبوده اید
  • درخواست پناهندگی داده‌اید و توسط IRB رد شده است
  • قبلاً درخواست پناهندگی خود را پس گرفته‌اید ، منصرف شده‌اید یا پناهندگی شما رد شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

لینک

طراحی سایت و تولیدمحتوا سئو
خرید اقساطی تور – آریاپردیس

جمعیت ایرانیان مهاجر

امارات 454000
آمریکا 397735
کانادا 213160
آلمان 203000
ترکیه 154965
بریتانیا 83531
سوئد 81000
استرالیا 77780
کویت 46419