تحصیل در ترکیه

معرفی دانشگاه های ترکیه امروز قصدداریم در مورد دانشگاه های ترکیه برای عزیزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند توضیح بدیم. ترکیه دارای 196 دانشگاه است. اکثر دانشگاه ها در شهرهای استانبول و آنکارا تاسیس شده اند، که اکثرا برای تحصیل به این دو شهر مهاجرت میکنند. دانشگاه های پزشکی ترکیه بسیار در […]

معرفی دانشگاه های ترکیه

امروز قصدداریم در مورد دانشگاه های ترکیه برای عزیزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند توضیح بدیم.

ترکیه دارای 196 دانشگاه است. اکثر دانشگاه ها در شهرهای استانبول و آنکارا تاسیس شده اند، که اکثرا برای تحصیل به این دو شهر مهاجرت میکنند.

تحصیل در ترکیه

دانشگاه های پزشکی ترکیه بسیار در دنیا مطرح هستند و در رتبه های بالایی قرار دارند.

سالانه متقاضیان زیادی از کشور های مختلف برای تحصیل به این کشور سفر میکنند. در حال حاضر حدودا 90 هزار نفر دانشجوی بین المللی در این کشور در حال تحصیل هستند.

بسیاری از مردم،ترکیه را شهر توریستی میدانند. اما این کشور با داشتن 196 دانشگاه به دو زبان ترکی،انگلیسی و سایر مشخصه ها موجب شده تا به یکی از مقاصد تحصیلی برتر دنیا بدل شود. که از این تعداد تقریبا 17 دانشگاه در رتبه های عالی در دنیا قرار دارند.

دانشگاه پزشکی ترکیه

تحصیل در ترکیه

اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه

برای گرفتن پذیرش از دانشگاهها در زمان مشخص شده ای که در سایت دانشگاه اعلام میکنند،میتوانید با داشتن شرایط لازم درخواست را ارسال کرده و منتظر جواب از طرف دانشگاه باشید.

آزمون YÖS چیست؟

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی باید آزمون YÖS بدهید. و پس از آن اقدام به دریافت اقامت تحصیلی در ترکیه کنید. در گذشته دوره YÖS هم در ترکیه و در سفارت ترکیه در ایران و دیگر کشورها توسط سازمان سنجش ترکیه برگزار میشود.

آزمون یوس YÖS

این آزمون را به صورت رسمی در زمان مشخص در آنکارا برگذار می شد.اما از سال 2012 سازمان سنجش ترکیه این آزمون را برعهده دانشگاه ها قرار داده است که هر دانشگاه این آزمون را به شیوه خود برگزار میکند.

بعضی از دانشگاه ها آزمون YÖS را لازمه ی پذیرش نمیدانند و شما میتوانید با ارائه معدل دیپلم دبیرستان خود اقدام به پذیرش در دانشگاه را کنید.

آزمون YÖS شامل :

  • تست هوش شامل 40 سوال
  • ریاضیات شامل 35 سوال
  • هندسه شامل 5 سوال
کتب آزمون YÖS

این آزمون در مجموع دارای 80 سوال به زبان ترکی استانبولی میباشد، که بعضی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی،عربی و روسی نیز برگزار می کنند. تعداد سوالات هر مبحث هم به نوع دانشگاه و رشته ی تحصیلی شما مربوط میشود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در ترکیه میتوانید کلیک کنید و دیگر مقاله ی ما را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

لینک

طراحی سایت و تولیدمحتوا سئو
خرید اقساطی تور – آریاپردیس

جمعیت ایرانیان مهاجر

امارات 454000
آمریکا 397735
کانادا 213160
آلمان 203000
ترکیه 154965
بریتانیا 83531
سوئد 81000
استرالیا 77780
کویت 46419