آزمون YÖS

همانطور که در مقاله قبلی در مورد تحصیل و آزمون YÖS گفته شد. میخواهیم به صورت دقیق تر خدمت علاقه مندان در مورد طول تحصیلِ هر مقطع و آزمون های مورد نیاز برای ورود به دانشگاه توضیح بدهیم. طول تحصیل هر مقطع به شرح زیر می باشد : Lisans Diploması -کارشناسی: شامل چهار سال تحصیل […]

همانطور که در مقاله قبلی در مورد تحصیل و آزمون YÖS گفته شد. میخواهیم به صورت دقیق تر خدمت علاقه مندان در مورد طول تحصیلِ هر مقطع و آزمون های مورد نیاز برای ورود به دانشگاه توضیح بدهیم.

اخذ اقامت تحصیلی ترکیه

طول تحصیل هر مقطع به شرح زیر می باشد :

  • Lisans Diploması -کارشناسی: شامل چهار سال تحصیل بهمراه گذراندن حداقل 147 واحد است.لازمه ورود به این مقطع ارائه مدرک دیپلم می باشد.
  • Yüksek Lisans Diploması-کارشناسی ارشد: شامل 2 سال تحصیل ( دو نیم سال کلاس در و دو نیم سال پایان نامه پژوهشی) و گذراندن 120 واحد می باشد. برای ورود به این مقطع ارائه مدرک لیسانس الزامی است.
  • veteriner hekim yüksek lisans diploması: شامل پنج سال تحصیل تمام وقت در رشته دامپزشکی بعد از دیپلم دبیرستان میباشد.
  • Doktora phD: شامل 3 تا 4 سال تحصیل تمام وقت می باشد. برای ورود به این مقطع ارائه مدرک ارشد الزامی است.
آزمون ورودی به دانشگاه

آزمون های ورودی دانشگاه :

برای ورود به مقطع کارشناسی شما باید نمره قبولی در آزمون YÖS را دریافت کنید. این آزمون بسته به دانشگاه بین 1 ال 2 سال اعتبار دارد. هزینه این آزمون حدوداً بین 100 تا 200 لیر است و البته لازمه یادگیری و قبول شدن در این آزمون یادگیری زبان ترکی است.

در مورد مقطع ارشد و دکترا باید خدمت شما عرض کنم که اکثر دانشگاه ها برای ورود یک آزمون برگزار می کنند که نمره ای بین 50 تا 55 را برای قبولی می خواهند. این آزمون ALES  نام دارد. بعضی از دانشگاه ها آزمون هایی مانند GMAT و یا GRE  را نیز به جای این آزمون قبول دارند.

هزینه تحصیل شما با داشتن مدرک TÖMER بسیار پایین بوده و در صورت نداشتن این مدرک یا بلد نبودن زبان ترکی شما باید این دوره را بگذرانید تا اجازه حضور در کلاسها را داشته باشید.

هزینه این دوره حدوداً 1600 لیر می باشد.مراحل دوره TÖMER به صورت A1,A2 (مقدماتی)، B1,B2 (متوسط) و C1,C1+  (پیشرفته) است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه :

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه
دیدگاه خود را بنویسید

لینک

طراحی سایت و تولیدمحتوا سئو
خرید اقساطی تور – آریاپردیس

جمعیت ایرانیان مهاجر

امارات 454000
آمریکا 397735
کانادا 213160
آلمان 203000
ترکیه 154965
بریتانیا 83531
سوئد 81000
استرالیا 77780
کویت 46419