آزمون تومر چیست ؟

آزمون تومر چیست ؟ Türkçe Öğretim Merkezi) TÖMER) به معنی مرکز آموزش ترکی می باشد. همانطور که در مقاله های قبلی در مورد تحصیل در ترکیه گفته شد. این آزمون هم مانند آزمون یوس YOS یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های کشور ترکیه  است. آزمون تومر یک آزمون برای ارزیابی میزان تسلط شما به زبان ترکی استانبولی است. گرفتن نمره […]

آزمون تومر چیست ؟ Türkçe Öğretim Merkezi) TÖMER) به معنی مرکز آموزش ترکی می باشد. همانطور که در مقاله های قبلی در مورد تحصیل در ترکیه گفته شد. این آزمون هم مانند آزمون یوس YOS یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های کشور ترکیه  است.

آزمون تومر یک آزمون برای ارزیابی میزان تسلط شما به زبان ترکی استانبولی است. گرفتن نمره بالا از این آزمون هم در زمینه تحصیل و همچنین گرفتن اقامت دائم کشور ترکیه (پاسپورت ترک) به شما کمک زیادی خواهد کرد.

آزمون تومر چیست ؟

هدف از برگزاری تومر : TOMER

آزمون تومر چیست ؟همانطور که گفتیم، هدف از برگزاری آزمون تومر سنجش سطح زبان ترکی متقاضیان است به زبان ساده تر، این مدرک شبیه به مدارک آیلتس و تافل در زبان انگلیسی می باشد. همه ی افرادی که قصد کار، تحصیل و یا اخذ اقامت دائم کشور ترکیه را دارند لازم است این مدرک را داشته باشند. آزمون تومر در کشور ایران نیز برگزار می‌شود و دانشجویان و افراد علاقه مند به مهاجرت به کشور ترکیه می‌توانند در آن شرکت نمایند.

اخذ مدرک تومر و بخش های دوره تومر :

در این آزمون ۵ توانایی، شنیداری، خواندن، تعامل و مکالمه، تولید (توضیح شفاهی) و توانایی نوشتاری به زبان ترکی به چالش کشیده می‌شود.

داشتن مدرک تومر یکی از شروط اصلی پذیرش در دانشگاه های ترکیه می باشد. یعنی قبل از اقدام برای گرفتن پذیرش در وحله ی اول شما باید در دوره های آموزشی تومر شرکت کنید. این دوره ها در بسیاری از آموزشگاه ها برگزار میشود.

اخذ مدرک تومر و بخش های دوره تومر

یادگیری زبان ترکی و چگونگی آزمون تومر :

اگر میخواهید زبان ترکی را به صورت صحیح یاد بگیرید به توصیه اساتید دانشگاهی، باید به مراکز معتبر تومر مراجعه کنید. این دوره ها در بسیاری از دانشگاه ها برگزار میشود که آموزش ها بسیار اصولی و دقیق است.

دوره های تومر معمولا 6 ماهه برگزار میشود که شما با گذراندن این دوره و با تمرینات خودتون به راحتی میتوانید ترکی صحبت کنید. هزینه دوره تومر حدوداً 1.600 لیر می باشد و کلاس ها روزانه برگزار میشود.

آزمون تومر به دو نوع تقسیم بندی می‌شود که عبارتند از:

  • Diploma
  • TOMER Certificate (Sertifika)

خود گواهینامه تومر یا همان TOMER Certificate به ۴ نوع دیگر نیز تقسیم می‌شود که عبارتند از:

  • گواهی ابتدایی (Elementary certificate)
  • گواهی مدرسه راهنمایی (middle School certificate)
  • گواهینامه متوسط (Intermediate certificate)
  • دیپلم (Diploma)

بالاتر بخش های مختلف دوره تومر نام برده شد. نمره های این بخش ها به صورت جداگانه به شرح زیر می باشد :

آزمون تومر و نمرات تومر

اگر در دوره ها شرکت کردید و نمره قبولی را کسب نکردید ، باید دوره ی قبل را از ابتدا شروع کنید و مجدد در آزمون شرکت کنید و نمره قبولی حداقل 60 را کسب کنید. بعد از گذراندن تمامی مراحل میتوانید دیپلم خود را دریافت کنید و مدرک را به محل کار یا دانشگاه خود ارائه دهید.

گواهی آزمون تومر برای سطوح مقدماتی A2، سطح متوسط B2 و سطح پیشرفته C1 بوده و تا 2 سال اعتبار دارد.

هر دو مدرک سرتیفیکا C1 و یا دیپلم آزمون تومر مورد تائید دانشگاه‌های دولتی ترکیه بوده و متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور باید علاوه بر قبولی در کنکور و امتحان ورودی، یکی از انواع مدارک نهایی آزمون تومر را برای اثبات تسلط به زبان ترکی استانبولی ارائه دهد.

اگر میخواهید در مورد چگونگی پذیرش در دانشگاه های ترکیه بدانید کلیک کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

لینک

طراحی سایت و تولیدمحتوا سئو
خرید اقساطی تور – آریاپردیس

جمعیت ایرانیان مهاجر

امارات 454000
آمریکا 397735
کانادا 213160
آلمان 203000
ترکیه 154965
بریتانیا 83531
سوئد 81000
استرالیا 77780
کویت 46419